Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Magunk mögött hagytunk egy újabb Olimpiát. Nem szerepeltünk rosszul, de még van hová fejlődnünk. Öten indultunk, az eredményünk:
II. kategória 19. hely Don Kermorwan
I. kategória 7. hely: Bal Dahin
I. kategória 21. hely: Apokalipszis
I. kategória 24. hely: Gumi Rudi
I. kategória 31. hely: Steironas
A II. kategóriában ötvenhárman, az I. kategóriában harmincnyolcan indultak.
*****
Megrendeztük a Homály Dalnokai első házibajnokságát is. Egy félreeső gyakorlóteremben oda-vissza küzdöttek meg egymással azok a Dalnokok, akik résztvettek az Olimpián.
A végeredmény:
I. Don Kermorwan 8 pont
II. Bal Dahin 6 pont
III. Apokalipszis 4 pont
IV. Gumi Rudi 2 pont
V. Steironas 0 pont
Remélem, jövőre már kilencen fogunk párbajozni.
Kedd a jelentkezési határidő, így szerencsére részt veszel a házibajnokságon is.
A banya küldetését végül egy húzásból teljesítettem, de ehhez kellett a GN vagy a WebHyper tippje is. Töröltem a cirkusz beállításaimat, megvettem a boltban és az Aukción a hiányzó tárgyakat, majd újra beállítottam a cirkuszt. Így három forduló alatt összejött a teremtés zsákja. A többi próbán viszont folyamatos a bukta.
Ez így van, nekem már elszedte a fél összegyűjtött készletemet ez a kis <<píííííííííí>> Ráadásul ez még akkor is megtörténik, ha magát a banya sátrát kerülöd, de valamilyen más próbában részt veszel. Egyébként Meck: megyek a talira, de az olimpiai UL-t csak az előbb küldtem el, so lehet, hogy a házibajnokságon nem tudok részt venni. :,(O)
Ritkán járunk erre
ugy sejtem, mindenkinek megvan a maga kis világvégéje, vagy ilyesmi
én pl hamarosan ujra munkanélküli leszek
de sebaj, mindenkinek üzenek egy fel a fejjel-t, küldenék egy képzeletbeli kekszet, és egy szóbeli vállbaveregetést
A Yahoo ignorálja az összes levelezőlistás próbálkozásomat, úgyhogy kérlek, néha nézzetek el erre is. Bár, ha jól meggondolom, hónapok óta csak magamban fórumozgatok itt...
Figyeljetek csak ide egy kicsit!
Szükségem volna a segítségetekre. Bementem a cirkuszba és a gyagya banya olyan dolgokat kért tőlem, ami persze nincs nálam. Biztosan belelátott a hátizsákomba
4 tüskecsapda, 1 ezüst nyaklánc, 1 szent jogar, 1 nagy vaskulcs, 2 karbin plazma. Ebből van 1 db karbin plazmám. A többiben tudnátok segíteni? A sünmedvét és nyikhaj karbint elkezdem vadászni, a tüskecsapdákat még csak-csak összerakom, de a maradékot vagy a boltban vagy az Aukción kell összeszednem. Amíg ezeket nem szedtem össze, nagy ívben elkerülöm a cirkuszt. Hallottam már arról, hogy ha nincs meg az összes kért tárgy, a banya akkor is elszedi, am nálad van majd ad egy új feladatot. Na ekkor csapnám anyon a vén rusnyaságot, de tartok tőle, hogy a cirkuszi őrség cseppet erősebb nálam.
Jó mulatság volt ez szombaton, kár, hogy a Dalnokok fele nem volt itt, illetve nem végig.
Ahhoz képest, hogy csak hárman indultunk az Olimpiai küzdelmekben, nem is szerepeltünk rosszul. Íme a helyezéseink, persze mind az első kategóriában:
... 10. Bal Dahin (12) ... 13. Apokalipszis (12) ... 31. Steironas (9). Remélem ősszel már mindenki indulni fog és miénk lesz az első kilenc hely A kilencedik kategóriában )
Apokalipszis és Steironas újra megmentették a Hercegnőt. Lassan azért bemutathatnátok a hölgyet nekünk is.
Én indultam az íjászversenyen is. Az eredményt sejthetitek. A hírek szerint a bíró túlélte.
Donnal és egy ismeretlen hölggyel átverekdtük magunkat a kódfejtésen, bár a megoldást Steironas segítő szándékú véletlen beszólása hozta meg.
És hát igen, életemben először NYERTEM a tombolán.
Továbbá meg kell említenem a minimum zseniális óriásplakátot, meg Apokalipszis végtelen türelmét, pedig egész nap bosszantottam ahogy bírtam.
És valaki végre írjon ide is, ne csak én, háromhavonta.
Inmattiel, az aukcióra föltett tárgyaid nagy részére majd lecsapok. Megpróbálom egy kicsit húzni az időt, ha nem veszi senki, akkor lehet, hogy várok amíg 1-2 kopposak lesznek és a lekerülés előtt kezdek rá licitálni. Közben megpróbálok megszabdulni a hátizsákom súlyfölöslegétől, mert semmi kedvem a túlterheltség miatt eldobálni a frissen vett tárgyakat.
Urak, nem kellene ennyire túlterhelni a levlistát. Néha ide is írjatok.
Addig is békés húsvétot mindenkinek.
Nekem már megvolt a mai edzés, most szóltam le a földszinti leányokhoz korán érkezett ifjú locsolókat. Nem az a baj, hogy ordítanak, de a 20 bmg/perc nekem egy kicsit sok.
Távoztak.
Á, ez csak a szokott év eleji pangás.
Nagyobbrészt pedig felköltöztünk a levelezőlistára, azért találsz itt kevés hozzászólást.
Majd februárban megindul az élet itt is.
Öt és háromnegyed évvel ezelőtt (2000 márciusában) a Kiégett Földről éppenhogy megérkezve pihentem egy bokor tövében mikor találkoztam egy hosszú ezüsthajú, piros szemű ember férfival, ki baljában vizestömlőjét vitte, jobbjában bunkót lengetett, lőfegyvere pedig parittya volt. Por lepte őt is, mint engem és mindketten alig hittük, hogy már olyan vidéken járunk, ahol víz és élelem akad a számunkra. Elbeszélgettünk a még alig ismert vidékről, fegyverekről, szörnyekről. Utunk még egy ideig egyfelé vezetett, majd az évek távol sodortak egymástól minket, de sosem feledkeztünk meg a másikról. Néha-néha összefutottunk a vadonban, egy-egy városban. Most pedig ugyanez a hajdan porlepte vándor büszke, fényes páncélú, erős fegyverű kalandozóként áll előttem Fehérbérc főterén, hogy összeadjam élete választott párjával. Én pedig Meckanor barátjaként büszke vagyok arra, hogy engem kért fel eskető papnak.
A bájos menyasszonyról sokat nem tudok mondani, de a vőlegény reávetett pillantása minden szónoknál ékesebben beszél Macskaszemű Marionról.
Kedves Meckanor, kedves Macskaszemű Marion!
Én, Bal Dahin, Elenios papja, ezennel házastársaknak nyilvánítalak benneteket az összes istenek színe előtt, és elsőként kívánok sok boldogságot Nektek.
A mai naptól jóban – rosszban, de remélhetőleg inkább minden jóban egy pár lesztek. Tartsatok ki egymás mellett, ételben-italban sose szenvedjetek hiányt, céljaitok megvalósításához mindig legyen elég pénzetek. Léptetek legyen könnyű, mint ahogy a madár szárnyal. Vállt vállnak vetve küzdjetek egymásért, ha úgy hozza a sors. Ellenségeiteken diadalmaskodjatok, és a győztes csaták után legyen nyugodt és békés az álmotok, ne zavarják lidérces képek. Mindig érezzétek és tudjátok, hogy, merre jár a másik, úgy mintha kristálygömbben látnátok. Mindezek jelképeként fogadjátok el kezemből a gyöngymangót, a vizet, az aranyat, a madártollat és az álomport.
Meckanor barátom hamarosan át fog úszni a csatornán, remélhetőleg ifjú hitvese mihamarabb követi, hogy egyikük se maradjon ki a házasélet örömeiből. Ha gyereket is akartok, ám tegyétek, de tudnotok kell: a gyereknevelés nem csak heje-huja és dínom-dánom. Amikor már az idegeitekre fog menni, ne engem szidjatok, én csak összeadtalak benneteket. Ha még itt nyugaton gyereketek születik és nevelését túl nagy tehernek tartjátok, én mint a vőlegény régi barátja, nagybácsiként elvállalom egy –de csak EGY!– fiú vagy leány fölnevelését és tanítását.
Tisztelt Vendégek!
Kérlek, Ti is gratuláljatok az ifjú párnak és aki teheti apróbb -nem kellemetlenkedő!- ajándékkal köszöntse őket.
Most pedig ki-ki menjen békével útjára, ajánlom mindenki szíves figyelmébe itt a főtéren a kiváló étellel és itallal ellátott fogadót.
Köszönjük Dess, mindig jólesik, ha a barátok gondolnak ránk.
Szerencsére a taglétszám megoldódni látszik, egy ifjú alalkváltó -Steironas- belép hozzánk, Sonka Nery pedig külső taggá válik. A kilépésével a hüly... izéé... bensőnkből fakadó Homály elől úgysem tud elmenekülni. Agyszüleményeinkkel boldogítani fogjuk, míg világ a világ.
Na fijjug, ez igen jó Találkozó volt. Ha nem csak két órát maradhattam volna, akkor meg még jobb lett volna. Azért ebbe a két órába is sikerült belesüríteni tesztcsatát, ékkövet, egy igen jó csapatversenyt könyvvel és dobókockával, Kompániát, bort. Jövőre is fussunk neki, csak valaki nyomjon Gutba egy adag koffeint mert ott kómázott a színpadon. Pedig, ha egy kicsit erőszakosabb, akkor nem "csak" könyvet és dobókockát nyerünk.
Ha valaki idevésné, hogy mi történt utána: tombola, melyik KT-tag hányadik lett az Olimpán, ki lett a legszebb, stb..., azt megköszönném.
Az 1. kategóriában Bal Dahin 32., Bőrzekés Balin 23. lett. Nem rossz egy ilyen erős mezőnyben.