"Az öröklét, mint a villámcsapás, olyan hirtelen jött számára, miután Leah éjjeli teremtményei megfertőzték vérét a legádázabb betegséggel, ami valaha a világon létezett. Aztán egyik nappal cserbenhagyta a szerencséje, és egyik volt áldozatának bosszúszomjas rokonai kinyitották a hálószobáját jelentő koporsót. Aztán újra visszatért az élők közé..." - Encyclopedia Fantasia
Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Én is bűbáj deckel kísérletezgetek egy ideje. A szabálylap egyértelmű választás. Nemrég kiírtam egy lockos verziót a facere, de az még tesztelve se volt. Építettem egy régi mágia síkkal megfűszerezett verziót is, nagy meglepit tud okozni, mikor üres kézre kirakod a decked és sebzel kb 40 et A paklid alapvetően stabilabb, de Yarsdult nem értem. Tudom h mindenki használ jagumirt de akkor is ez egy bűbáj deck.
Itt a pörgős síkos szétlövöm az arcod verzió:
Korlátozás
D,F,E,R
3 Sötét mágia
3 Tűzijáték
3 Bűvös tavacska
3 Szúnyogírás
3 Kasztroplanális stigma
3 Elmekapu
3 A pokol szeme
3 Techianaflux
3 Zu'lit energiafüggönye
3 Elenios csodája
3 A próféta parancsa
2 Kyorg központ
2 Vérfókusz
2 Fezmin gépezete
2 Élő bűbáj
2 Fókuszálás
2 A bűbájosság rúnája
1 Örökmozgó
1 Bűvös tavacska
1 A mágia létsíkja (régi)
45 lap
3 Most már elég
2 A kapzsiság büntetése
5 Fókuszált mágia
3 Kozmikus kapcsolat
3 Ősi béklyó
3 Dimenziószövés
3 B. Jagumir
3 Tengermély
3 Quwarg dögevő
3 Szökőkút
Nekem is nagy kedvenc a bűbájpakli versenyen is értem el jó helyezéseket még 1,5-2 évvel ezelőtt. Most kijött pár jó lap és újra összerakom de teljesen más koncepcióban. Az itt lévő koncepció hobbi paklinak tökéletes, de versenyen szanaszét verik.
De kár a fürge manóért, a további tippeket is köszönöm. Talán a kontrollok ellen nem elég még mindig csak ennyi kánter, lények ellen meg mos már sok az antimágia vagy, drágítja a követő. Viszont lehet hogy akkor sem lenne rossz átkozott követő mellett a kánter sztárok. Máskülönben ezeket szerencsére nem kell beszereznem (kántereket/kyorgot).
Épp akartam írni a A bűvölet percét Elmefacsarást én alapból beraknám. Fürge manó szerintem is kicsit felejtős.
Esetleg: Bűbájmásolás,Ősi bűvölet,Siránusz behálózás, Tökéletes rejtekhely, Vörös hínár, Pokolszem.
(De ebben nem vagyok annyira otthon )
Követőnek meg lehet,hogy Antimágikus rakshallionnal próbálkoznék,és kidobálnám a sok countert a pakliból Nehogy,már 15-20ezer forint befektetéssel kezdődjön egy pakli (de ez magánvélemény).
A fürge manónak lényt kell dobni helyettesítésre, úgyhogy azt anyira nem érzem ebbe a dekkbe. Erős/Soli se akkora spoiler mint világégés előtt. Viszont bűvölet percével biztos játszanék, és talán a sziránusz bűbáj is befér. Követő nem kell szerintem, max átkozott. Az elmefacsi meg inkább side előtt jó
Sziasztok!
Egy kicsit agyaltam a búbáj decken(, mert sok jó emlék fűz hozzá).
Leírtam egy listát, hogy szerintem milyen lapok lennének jók bele és szeretném kikérni a véleményeteket.
fairlight követője +/változó környezet/rúna
3 örökmozgó
3 kyorg központ
3 élő búbáj
3 bűvös tavacska
3 thechiánaflux
2 bűvös forrás/ varázsmező
2 klasztroplanáris stigma
2 fezmin gépezet
2 A törelem rózsája
2 A bűbájosság rúnája
2 ősi legendák
1 halálos káprázat
1 kumulatív szimetria
(lehet próbálkozni haláladóval is mert nem túl sok a leszedésünk, vagy a fekete helyet a pirosba is vannak érdekes lapjaink)
3 kyorg tudás
3 elzárás/cselvetés
3 Ip/Isteni szózat
3 erős ereje
3 Solisar aurája
3 fürge manó -sztem király ide, nem bánja az antimágia sőt tudja kánterelni, illetve tudjuk helyetesítenia költségét
Side szerintem:
3 Kinetikus féreg
1 klasztroplanáris stigma
3 halászat
1 halálos káprázat
3 A mágia hajnala
1 A türelem rózsája
3 manaevő féreg
1 Állomvilág
3 gyenge ereje
3 elmefacsarás
(3 békjó is használhatónak érzem színcserével)
3 szilánkcsapda
Jó pár év kihagyás után össze akarok rakni egy bűbáj paklit, nyilván csak baráti játékhoz kellene. (Azért gondoltam a bűbáj paklira, mert régebben is az egyik kedvencem volt.) Hkkblogon találtam egy ilyen paklit, érdekelne róla a véleményetek: http://hkkblog.wordpress.com/2012/09/18/trafo -bubaj-pakli/
szabálylap: Változó környezet
3 A bűbájosság rúnája
2 Ultraspecializáció
3 Bűvös forrás
3 Vészkijárat
3 Elemi Argon
3 Manaregeneráció
3 A pokol szeme
3 Felfelé a lejtőn
1 Ezüstsereg
3 Ősi legendák
3 Cselvetés
3 Az erős ereje
3 A gyenge ereje
3 Majd legközelebb
2 A bűvölet perce
1 Kurtz
2 Örökmozgó
1 A mágia létsíkja
Ahogy nézem egész sok gyak-nemgyak van benne, azokat talán nem olyan nehéz beszerezni. Szabálylap az felejtős, erős ereje is elég drága (helyette esetleg manacsapda?). Minden vélemény érdekel.
3 A mágia létsíkja (új)
3 A gyenge ereje
3 Az erős ereje
3 Majd legközelebb
3 Cselvetés
3 Manaregeneráció
3 A furfang temploma (új)
3 Varázsmező
3 Vészkijárat
3 A pokol szeme
3 Bűvös forrás
3 Örökmozgó
3 Felfelé a lejtőn
3 A kockázat ára
3 Ébren álmodom
3 A gyenge ereje
3 Az erős ereje
3 Majd legközelebb
3 Cselvetés
3 Manaregeneráció
3 Vortexrubin
3 A bűbájosság rúnája
3 Varázsmező
3 Vészkijárat
3 A pokol szeme
3 Bűvös forrás
3 Bűvös tavacska
3 Sziránusz stratégia
3 A kockázat ára
3 Ébren álmodom