Szerkesztőség: honlap@beholder.hu Készítők:
Farkas Zsolt (Speedz)
Szeitz Gábor (Talbot)
Mazán Zsolt (Maci) Webdesign:
Szirják Csaba (Chaar-Lee)
Szegedi Gergely (GerY5) Ha hibát találsz a honlapon: Írj nekünk!
Ha még egyáltalán nem hallottál, vagy nem tudsz eleget a hírről, melyről fórumozóink ebben a témában beszélgetnek, akkor kattints ide a bővebb felvilágosításért.
Érdekes elképzelés!
Viszont nekem a pontozásra azért lenne elsősorban szükségem, hogy a tesztelés során legyen egy összehasonlítási alap az erősségükre.
Azt hiszem nekem van ötletem a lapok erősségének pontozására. Leírom ide nagyvonalakban, ha érdekesnek találjátok, szívesen írok róla egy részletesebb magyarázatot.
Szóval a lényeg annyi, hogy a lapokat egy gráf csúcsainak kell tekinteni, és akkor vannak éllel összekötve ha valaki beteszi őket ugyanabba a pakliba (úgy lehet elképzelni, hogy a lapok városok és az élek köztük az autó utak. Akkor épül két város közt út, ha bekerülnek ugyanabba a pakliba). Ennek vizsgálatához szükség van a pakliszerkesztő program adataira.
Ezen túl a gráf élei számértéket is kapnak, ami akkor nagy ha az adott lappárosítás sok pakliban szerepel. Így ugyan a lapok nem annyira önállóan kapnak egy "erősség-pontot" hanem a környezettől függő pontszám lesz hozzájuk rendelve. Ez azonban szerintem nem gond, hiszen egy lap erősségét döntően befolyásolja a pakli amiben van.
Ez nagyon hasonló pl a youtube algoritmusához. A youtube ugyanezzel az eljárással ajánl nekünk videókat (a videók közt akkor van él és akkor nő a pontszáma ha valaki az egyik videó után rákattint a másikra).
Egy egyszerű példa: 3 lap esetén, legyenek A, B és C
Ha sokan beteszik egy pakliba az A és a B lapot, illetve az A és a C lapot, de nagyon kevesen teszik egy pakliba a B és a C lapot, akkor ha valaki szerkeszti a pakliját és az A lap már benne van akkor a B és a C is erős lapként fog megjelenni. De ha a B lap van a pakliban akkor az A lap erősként fog megjelenni de a C gyengeként.